UWAGA! Dołącz do nowej grupy Puławy - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Akcja „Bezpieczny Jednoślad” w województwie lubelskim


W dniu dzisiejszym na terenie województwa lubelskiego trwają wojewódzkie działania pod nazwą „Bezpieczny Jednoślad”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa osób korzystających z jednośladów, w tym motocyklistów, motorowerzystów, rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg. Policjanci w ramach akcji przeprowadzają kontrole stanu technicznego pojazdów oraz trzeźwości ich kierowców. Działania te są odpowiedzią na rosnące zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie akcji mundurowi szczególnie skupiają się na zachowaniach motorowerzystów i motocyklistów, którzy często są narażeni na poważne konsekwencje wypadków drogowych. Policjanci zwracają także uwagę na odpowiednie traktowanie kierujących jednośladami przez innych uczestników ruchu, co ma na celu stworzenie bezpieczniejszej atmosfery na drogach. Ich kontrola obejmuje zarówno stan techniczny jednośladów, jak i trzeźwość kierujących, co jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa.

Z danych wstępnych wynika, że w bieżącym roku użytkownicy jednośladów w województwie lubelskim byli uczestnikami 108 wypadków, w których rannych zostało 97 osób, a 6 straciło życie. Wypadki obejmują zarówno rowerzystów, którzy wzięli udział w 41 incydentach, jak i motocyklistów i motorowerzystów. Policja apeluje o rozwagę na drogach oraz życzliwość wobec innych użytkowników, podkreślając, że niezależnie od środka transportu, kluczowe jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Policja Puławy


Oceń: Akcja „Bezpieczny Jednoślad” w województwie lubelskim

Średnia ocena:4.9 Liczba ocen:12


Zobacz Także