WislaRadomiakWynikiem 1:1 zakończył się środowy sparing Wisły Puławy z Radomiakiem Radom. Bramkę dla Wisły zdobył Jakub Poznański, a dla Radomiaka, zawodnik testowany.

Pierwsze 15 minut spotkania rozgrywanego w Suskowoli odbyło się pod dyktando ulewy, która przetoczyła się nad boiskiem. Zawodnicy wkładali sporo sił w utrzymanie się przy piłce i specjalnych okazji do strzelenia bramki nie było. W 18 minucie do rzutu rożnego podszedł Bartosz Sulkowski, który posłał bardzo dobrą piłkę w pole karne gdzie najlepiej ustawił się Jakub Poznański, który głową skierował piłkę do siatki. Swoją szansę na podwyższenie wyniku w pierwszej połowie miał jeszcze Jakub Smektała ale jego strzał obronił radomski bramkarz.

Druga połowa to zupełnie inna pogoda, zupełnie inne składy i inny obraz gry. Zarówno trener Wisły jak i Radomiaka w drugich 45 minutach wpuścili na boisko dwie świeże 11 jedenastki. Gra skupiła się w środku boiska, a piłka przenosiła się od jednych do drugich. W 50 minucie jeden z zawodników Radomiaka wykorzystał nadarzającą się sytuację pokonując Nazara Penkovtsa i wyrównując stan meczu na 1:1. 20 minut później Radomiak mógł prowadzić 2:1, ale Penkovets obronił rzut karny. Pod koniec spotkania Wiślacy raz prawą, raz lewą stroną starali się przedzierać pod pole karne radomskiej ekipy, ale obrońcy robili co mogli aby im w tym przeszkodzić, co ostatecznie doprowadził do zakończenia spotkania wynikiem remisowym.

Wisła Puławy – Radomiak Radom 1:1
18′ Poznański, 50′ zawodnik testowany

Skład Wisły (I połowa): Madejski,Sulkowski, Sedlewski, Poznanski, Żemło, Maksymiuk, Popiołek, Smektała, Meschia, Patejuk, Ploj
Skład Wisły (II połowa): Penkovets, Litiviniuk, Murawski, Żemło, Pożak, Kusal, Dudkowski, Szczotka,Darmochwał, Głaz, Hirsz
źródło, foto: KS Wisła Puławy